KONST / Litografier / Färglitografi 6002311
*
nr 600 2311
Färglitografi
Sign, FÃ¥glar, PT, 48x38
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 19:23:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 12:52:05
1
100 kr
19/9 18:22:07
2
350 kr
21/9 13:29:15
3
500 kr
21/9 18:08:48
2
450 kr
21/9 19:15:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Färglitografi
nr 600 2311
Färglitografi
Sign, FÃ¥glar, PT, 48x38
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 12:52:05 | 1 | 100 kr |
| 19/9 18:22:07 | 2 | 350 kr |
| 21/9 13:29:15 | 3 | 500 kr |
| 21/9 18:08:48 | 2 | 450 kr |
| 21/9 19:15:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



